"Petrův zdar"

I v rybaření se závodí

17.02.2017 10:24

Místní organizace Českého rybářského svazu se těší z úspěchů členů, které dlouhodobě podporuje. 

Skvělého výsledku dosáhl v mládežnické kategorií Matěj Slavík, když na mezinárodním mistrovství České republiky v dorostu v přívlači se stal vicemistrem republiky a v mezinárodní úrovni vybojoval krásné 3. místo. Do Vlašimi, kde byly závody v kategorií do 14 let pořádány na řece Blanici, byl vyslán Pardubickým krajem jako jediný zástupce. 

V nejvyšší soutěži Extralize přívlače v kategorií dospělých nás dále letos reprezentovaly dva týmy, což se podařilo za celou historií podruhé! Mezi 16 družstvy z celé České republiky si náš tým, nováček extraligy, ve složení Karel Javůrek a David Roubínek,vedl dobře. Úvodní závod vyhrál, ve druhém kole skončil 7. a v posledním náročném závodě (Matěj Slavík první zleva)

 

 

obsadil 10. místo. Díky tomu se celkově umístil na výborném 4. místě. Druhý tým, ve složení Petr Bačovský a Jaroslav Martinů, takové štěstí neměl, což ve výsledku znamenalo 15. sestupové místo. Po dvanácti letech závodění v nejvyšší soutěži spadl do 1. ligy, odkud bude v příštím roce bojovat o návrat. Skvělá zpráva je, že Jaroslav Martinů nadále pro rok 2017 zůstává členem České reprezentace. 

Ve druhé lize závodní plavané vyhrál tým ve složení Martin Pávek, Lukáš Slavík, Martin Bárta a Jan Novák, vše co se dalo a tak zkompletoval čtyři vítězství. K tomu v soutěži jednotlivců obsadili první, druhé, čtvrté a patnácté místo. V druhé lize se chytají čtyři kola, každé kolo je celý víkend po dvou závodech. Z dvanácti mužstev vybojoval náš Choceňský tým postup do nejvyšší soutěže první ligy. 

Všem blahopřejeme a držíme palce, aby i následující sezona byla také takto úspěšná. 

Ladislav Valtr, starosta města

Vyhledávání

Kontakt

MO ČRS Choceň 565 01 Choceň Předseda:
Jaroslav Honza 603 254 860

Jednatel:
Pávek Josef 731 574 505

Hospodář:
Lásko František 739 032 387

Vedoucí rybářské stráže:
Zdeněk Heller 731 598 100